Esikoinen 9 kuukauden ikäisenä Lanzaroten auringon alla.
Me lähdemme Lanzarotelle vielä ennen joulua. Tuntuu ihanalle päästä viikoksi lämpöön täältä kaamoksesta.
Etsin uutta uima-asua koko viime kesän, mutta ei se ollutkaan niin helppoa. Lopulta löysin etsimäni Prisman alesta ja paljettikukan pengoin kaapistani. Sen voi laittaa, vaikka hiuksiin siellä palmun alla.
Rentouttavaa viikonloppua kynttilän tai auringon loisteessa!



Kommentit
Minä näin Ikeassa kauniita palmuja. Niin on aurinkolomakaipuu päällä, että miehelle juuri totesin, että taidan hakea meille palmun kotiin kun aurinkoon ei näillä näkymin olla menossa :)
Tosi kiva uikkari, itsekin löysin tuollaisen kaksiosaisen (tai tuosta nyt ei ihan näe, onko kaksiosainen, mutta toppimallinen yläosa kumminkin), se on tosi kätevä ja nuo rypytykset tuntuu niin kivoilta vatsan päällä, ettei ole ihan kaikenpaljastavaa lurexia :-D Tai sinulla siitä nyt ei varmaan ole huolta... mutta toisaalta, kelläpä ei olisi, kaikki me varmaan vatsan muotoja mietitään ;-)
Eikö ole hassua, että superniukkojen 70-80- ja 90-lukujen jälkeen mennään takaisin kohti vähän peittävämpää.. Ennen pitkää varmaan tulee muotiin pitkälahkeiset villauimapuvut, jollaisessa isoisoäitini lirutteli varpaita vedessä joskus 1920-luvulla.
Niiden löytäminen on joskus todella vaikeaa:)
Rentouttavaa lomaa alla kuuman auringon!
Ps. blogissani on arvonta!
Se on kyl ihana paikka, oltiin just syyslomalla siellä.
Menitin sydämeni sille paikalle.
Ihanan uima-asun olet löytänyt :)
Mukavaa lomaa !
Sinulla on kaunis ja mielenkiintoinen blogi !
Edellisessä postauksessasi oli pöydällä kaunis, juuri etsimäni värinen ;D kerni / pöytäliina.
Mistä olet sen ostanut / milloin/ onkohan sitä vielä jossain myynnissä ?
Onko se kerniä ?
Kiitos vastauksestasi jo etukäteen!
Tiina Espoosta
Nainen talossa-Kiitos! Ilahduin löytäessäni just sopivan kukan omasta kaapista. Ai ihanaa, että tekin matkaatte Lanzarotelle! Me ollaan käyty siellä kaksi kertaa ja aina on tuullut. Pidetään peukkuja, että lämpöä on tarpeeksi molempien lomaviikoilla!
Hanne-Kiitos! Niin on, onneksi on tullut näitä kaksiosaisia ja vähän lisää valikoimaa. Tulen kurkkaamaan arvontaasi. :)
Satu-Kiitos! Voi Lontooseen olisi ihana päästä! Olen käynyt siellä vain kerran kielikurssilaisena. Varmasti virkistyt Lontoossa!
Wanilja-Kiitos! Oi te saitte jo aurinkoannoksen! Lanzarote on kaunis valkeine mataline taloineen!
Tiina-Kiitos kiitos! Pöytäliinani on tosi vanha, ainakin viisi vuotta. Se on vähän niin kuin kernin ja vahakankaan välimuoto. Se on ostettu Porvoolaisesta Liina Interiör sisustusliikkeestä, joka on aivan ihana ja retken arvoinen. En osaa sanoa onko sitä vielä saatavilla, mutta siellä on aina kauniita vahakankaita.
VillaVaahtokarkki-Kiitos, me vietämme! :) Näin pimeimpään aikaan aurinko tuntuu ihanalle.
AnnaO-Kiitos! Onneksi muuten tänä vuonna on pitkä joulu!
Kiva uikkari!
Ihanaa matkaa, toivottavasti siellä on lämmintä!! =)
Laitan lukuvinkin blogiinikin, on se vaan niin ihana! :o)
Kiva kun löysin tämän blogisi ja teillä on upea koti. Tervetuloa kurkkaamaan myös meidän vanhan talon (kaupan) elämään :D
http://elamaa-akkalassa.blogspot.fi/
Olemme juuri aloittamassa sitä ikuisuusprojektia, eli remonttia ja on ihanaa käydä kurkistamassa kauniisiin koteihin :D
me lähdetään kanssa tänä talvena etelän lämpöön pimeää pakoon, ekaa kertaa 5 henkisenä perheenä! :) on jotain mitä odottaa!
mukavaa reissua ja mukavaa joulun odotusta!
Toivottavasti ihanat joulukuvat kauniista kodistanne tuovat hiukan joulumielta tanne Israeliinkin...